پیشبینی قیمت مواد پتروشیمی و وارداتی در هفته دوم اسفند ۹۷
بررسی قیمت های مواد پتروشیمی در اولین هفته اسفند ۹۷
اسفند ۴, ۱۳۹۷
پیشبینی قیمت پایه مواد پتروشیمی در هفته سوم اسفند ۹۸
اسفند ۱۹, ۱۳۹۷

پیشبینی قیمت مواد پتروشیمی و وارداتی در هفته دوم اسفند ۹۷

هفته دوم اسفند ۹۷

بررسی های صورت گرفته بر روی میانگین قیمت هفتگی فروش دلار در سامانه سنا در روز شنبه ۱۱ اسفند نشان می دهد که نرخ دلار با ۱۱۴۵ ریال افزایش قیمت به ۸۷۱۹۵ ریال رسید و پیش بینی می شود که شاهد افزایش قیمت های پایه مواد در روز یکشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ از کانال دلاری باشیم.

از طرف دیگر بررسی قیمت های پایه مواد در بازارهای آسیایی و چین نشان می دهد که در گروه مواد پلیمریپلی اتیلن سنگین  ۱٫۴%،پلی اتیلن سبک۰٫۸۳%، پلی اتیلن سبک خطی ۱٫۱۶%، پلی پروپیلن نساجی ۱٫۳۹% و پلی پروپیلن تزریقی به طور میانگین ۱% افزایش قیمت داشته اند. همچنین در گروه مواد شیمیایی تولوئن در بازار  کره ۳٫۱۵%، مونو اتیلن گلایکول در بازار چین ۲٫۸۵% و متانول در بازار چین ۱٫۷۶% افزایش قیمت داشته اند. در این میان زایلین مخلوط ۲٫۹۵% و پلی اتیلن سنگین فیلم ۲٫۷۵% کاهش قیمت را تجربه کرده اند ولی با توجه به افزایش قیمت دلار احتمالا روند قیمت آنها نوسان کمی داشته باشد.

همچنین شاهد افزایش قیمت کالاهای وارداتی از قبیل دی اکسید تیتان،فنول، استون، پلی کربنات، POE و … در هفته پیش بوده ایم، که عمده دلیل آن عدم فروش و توزیع واردکنندگان کالا در بازار آزاد و همچنین افزایش نرخ دلار می باشد که پیش بینی می شود این روند ادامه داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *