پیشبینی قیمت پایه مواد پتروشیمی در هفته سوم اسفند ۹۸
پیشبینی قیمت مواد پتروشیمی و وارداتی در هفته دوم اسفند ۹۷
اسفند ۱۲, ۱۳۹۷
پیشبینی قیمت پایه محصولات پتروشیمی در هفته آخر فروردین ۹۸
فروردین ۲۵, ۱۳۹۸

پیشبینی قیمت پایه مواد پتروشیمی در هفته سوم اسفند ۹۸

هفته دوم اردیبهشت ۹۸

بررسی های سامانه سنا در روز یکشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ نشان می دهد که میانگین فروش دلار هفتگی برابر ۸۹۲۷۰ می باشد که نسبت به هفته گذشته به میزان ۲٫۲% افزایش داشته است که این افزایش قیمت دلار بدون شک روی قیمت های پایه امروز به مورخ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ تاثیرگذار خواهد بود.


همچنین بررسی قیمت های هفته گذشته در بازارهای آسیا و چین نشان می دهد که در گروه مواد پلیمری pvc ، ۳٫۱۱% ،پلی پروپیلن نساجی ۰٫۵۷% و پلی پروپیلن تزریقی ۰٫۶۷% کاهش قیمت، و در گروه مواد شیمیایی زایلین مخلوط ۰٫۵۷% در بازار کره و ۰٫۶۴% در بازارتایوان و متانول ۱٫۷% در بازار هند کاهش قیمت داشته است. از طرف دیگر چون میانگین قیمت دلار افزایش پیدا کرده احتمالا قیمت این مواد در بازار داخل نوسان کمی خواهند داشت.

طبق قیمت های اعلامی در بازارهای آسیا در گروه مواد پلیمری پلی استایرن GPPS با ۳٫۱۸% ، پلی استایرن HIPS با ۳٫۲۷% افزایش قیمت و در گروه مواد شیمیایی مونو اتیلن گلایکول در بازار چین با ۴٫۵۷% و تولوئن با ۲٫۹۷% افزایش قیمت بیشترین نوسان صعودی قیمت را در طی هفته گذشته تجربه کرده اند که پیش بینی می شود که قیمت این مواد در بازار داخلی با توجه به افزایش قیمت دلار روند صعودی را طی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *