پیشبینی قیمت پایه محصولات پتروشیمی در هفته سوم اردیبهشت ۹۸
پیشبینی قیمت پایه محصولات پتروشیمی در هفته دوم اردیبهشت ۹۸
اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۸

پیشبینی قیمت پایه محصولات پتروشیمی در هفته سوم اردیبهشت ۹۸

هفته سوم اردیبهشت ۹۸

با توجه به بررسی های انجام شده ، قیمت دلار نیمایی در این هفته روندی افزایشی داشته و از قیمت فروش ۹۴۹۴۵ ریال در هفته گذشته به عدد ۹۷۶۹۳ رسیده است که حدودآ ۲۷۴۸ ریال افزایش قیمت داشته است. این افزایش قیمت دلار بر روی قیمت های پایه مواد اولیه در بورس کالا تاثیر گذار بوده و پیش بینی می شود قیمت های پایه مواد پتروشیمیایی از کانال دلاری ، روندی صعودی داشته باشند.

همچنین بررسی بازارهای جهانی نشان می دهد که در گروه مواد پلیمری PVC  با %۱/۱۵ و پلی اتیلن سبک خطی با %۱/۴۵ بیشترین افزایش قیمت و در گروه مواد شیمیایی استایرن منومر با % ۰/۶۵ در بازار کره و %۰/۶۳ در بازارهای چین و تایوان بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. پیش بینی می شود که قیمت این مواد در بازار داخل با توجه به نرخ دلار روندی افزایشی داشته باشد. از طرف دیگر بررسی بازارهای هند و جنوب شرقی آسیا نشان می  دهد که متانول حدودا ۳٫۲۴% کاهش قیمت داشته است.

به طور کلی افزایش قیمت های پایه مواد امروز یکشنبه ۲۲/۲/۹۸ دور از ذهن نیست، زیرا نوسان قیمتی بازارهای جهانی کم بوده و بیشتر قیمت ها بدون تغییر نسبت به هفته پیش گزارش شده اند، پس از کانال دلاری افزایش قیمت خواهیم داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *